A teraszok alatt kialakított pincékben is lehet nyílászáró
A gyári ablakok lehetnek műanyag és faablakok is. Az alumínium ablak mellett a jó minőségű trópusi fafajtából készült ablakok is kiválóan alkalmasak pinceszobákba.
Az ablak beépítésekor szenteljünk különös figyelmet az ablakbélés és a könyöklő hővédelmének. Az ablakokat vagy falkávával vagy falkáva nélkül építjük be. Az ablaktok és a fal közötti hézagba tömítőanyagot helyezünk vagy injektálunk. Kávás kiképzésű falba kerülő ablakok tokja két részből áll, amelyeket már a gyártás során összeragasztanak, összehegesztenek. A kétrétegű fal külső héja és az ablak közé – a tok teljes kerülete mentén – helyezzünk bitumenes lemezt, hogy megvédjük az ablak anyagát a falkáván átcsapó esőtől.
Hőtechnikailag kedvező, ha az ablakbélést belül könnyű fagyapot lemezzel burkoljuk be. Ugyanis ha hiányoznak ezek a hőszigetelő rétegek, a hideg ablakbélés tovább hűti a még hidegebb ablakfelület. Ennek pedig fokozott páralecsapódás lehet a következménye.
Az ablakokat legalább három horganyzott acéllemez rögzítőfüllel erősítjük a falbéléhez. A beépítés minden ütemében vízszintezővel ellenőrizzük a tok helyzetét. A rögzítéshez ékeket használunk. Ezeket a faékeket később visszavéssük a tok síkjáig, végül a vakolattal eltakarjuk.
A fűtőfülkék mindig a külső fal keresztmetszetének gyöngítését, és ezzel a hővédelem csökkenését jelentik. Ezért lehetőleg egyáltalán ne tervezzünk fülkéket a falba. Kedvezőtlen fénybeesés esetén a mellvéd ferdén levágható.
Ablak beépítése a pinceszobában és a ház egyéb helyiségeiben is hasonlóan történik. Hasonló kifejezések és témák: ablak, ablakpárkány, hőszigetelés, műanyag ablak, nyílászáró, ragasztott ablak, télikert, teraszbeépítés.